Ako LED lampy môžu ušetriť peniaze a pomôcť životné prostredie

Ako LED lampy môžu ušetriť peniaze a pomôcť životné prostredie

LED alebo svetelné diódy LED diódy sú polovodičové osvetľovacie jednotky, ktoré sú tvorené zoskupením menších jednotiek pracujúcich s polovodičovou diódou, ktorá vytvára „elektroluminiscenčný“ efekt na vytvorenie svetla. Hoci LED diódy boli vynájdené v dvadsiatych rokoch minulého storočia, neboli vyrobené v praktickej forme až do začiatku 60. rokov. LED reflektory môžu byť skvelou alternatívou halogénových žiaroviek. Vyššie výkonové verzie LED reflektorov, napr. 3 watt, môžu byť použité pre normálne osvetlenie priestorov a pre akcentačné osvetlenie môže byť použitý aj nižší výkon (2 watty). Ak ste naozaj premýšľal o použití Led svetla, alebo viete o nich málo, jej sú niektoré z veľkých dôvodov, prečo ich používať pre váš domov, podnikanie, alebo dokonca vozidlá.

Ako už bolo spomenuté vyššie, tieto svetlá nepoužívajú vyhrievané vlákna alebo kombinácie plynov a filamentov na vytvorenie svetla a na rozdiel od klasických žiaroviek vôbec nevytvárajú veľa tepla. To dáva ich aplikácii ešte širší rozsah a to znamená, že napríklad LED reflektory pravdepodobne nebudú poškodzovať vzácne / jemné predmety a povrch, na ktorý sú umiestnené. Okrem toho, LED diódy neobsahujú / nevypúšťajú toxíny, napr. Ortuť, čo je dobré pre nás a naše životné prostredie.

Snáď ich najväčšou a najvýraznejšou črtou je ich schopnosť šetriť energiu a udržiavať tak v priebehu oveľa dlhšieho obdobia ako žiarovky. Väčšina z nás sa používa na nákup (relatívne krátkeho životného cyklu) žiarovky, ktoré sa zdajú byť lacné na nákup. Aj keď LED svetlá majú vyššiu kúpnu cenu kvôli drahému zafírovému substrátu používanému v ich výrobe, ich životný cyklus bude pravdepodobne 50 krát dlhší! Ak si myslíte, koľko je ich nákup s ohľadom na to, uvidíte, že môžu skutočne fungovať ako lacnejšie.

LED diódy majú omnoho vyššiu účinnosť ako klasické žiarovky - produkujú viac svetla v porovnaní s množstvom energie použitej na ich výrobu - to z nich robí vysoko účinný zdroj svetla. Napríklad, pretože produkujú viac lúmenov na watt, 13 wattová LED lampa bude produkovať rovnakú hodnotu lúmenu ako 40 wattová žiarovka. účty za elektrinu by sa mohli znížiť ich používaním.

Ekologicky šetrné vlastnosti ich energie sa tiež premietajú do nižšieho množstva CO2, ktoré sa vyrába v porovnaní s klasickými žiarovkami. Použitím 13 W LED a 40 wattového žiarovky by LED lampa mohla produkovať o tretinu menej CO2. Len si predstavte redukciu uhlíkových stôp domov a kancelárií, ak sa LED lampy používajú na nahradenie iných typov žiaroviek a žiaroviek.

Okrem dlhej doby, úspory energie a oveľa pozitívnejšieho vplyvu na životné prostredie sú LED svetlá vo všeobecnosti oveľa silnejšie a robustnejšie ako ich žiarovky. Aj keď sú robustné, dajú sa vyrobiť aj vo veľmi malých rozmeroch, čo ich robí ideálnymi pre aplikácie s akcentačným osvetlením. LED diódy sa rozsvietia rýchlejšie v porovnaní s inými typmi žiaroviek a žiaroviek, a keď sa konečne dostanú do konca svojej životnosti, majú tendenciu postupne sa stlmiť, skôr než sa okamžite lámu. Pracujú obzvlášť dobre v situáciách, keď sa často vypínajú svetlá - kombinujte to s vysokým výkonom, dlhou životnosťou, minimálnymi požiadavkami na údržbu, flexibilitou a nízkymi prevádzkovými nákladmi a máte niečo s neuveriteľne pozitívnym potenciálom pre komerčné a domáce prostredie.