Inman Aligner - novšia a rýchlejšia alternatíva k priečkam

V posledných niekoľkých rokoch sa kozmetická stomatológia stala svedkom niekoľkých revolučných metód liečby. Z hľadiska výkonnosti však bolo mimoriadne úspešné iba niekoľko režimov liečby. To je dôvod, prečo ľudia dávajú prednosť tradičnému opracovaniu pred inými spôsobmi narovnania zubov. Dokonca aj používanie závesov prešla niekoľkými fázami významných renovácií. Keramické výstuhy boli pomerne populárne, čo nahradilo trh kovových priečok. A najnovším trendom pri narovnávaní zubov je použitie špeciálneho Invisalignu.

Zavedenie lieku Invisalign do značnej miery zvýšilo dopyt po posilňujúcich liečebných postupoch, pretože táto špeciálna forma priečok spôsobuje minimálny kozmetický účinok. Ako názov zaznie, Invisalign je forma neviditeľných zátvoriek a je potrebné ich nahradiť v pravidelných intervaloch v závislosti od povahy použitých ramienok. Pacientovi bude poskytnuté niekoľko sádrových ramien, ktoré sa budú používať počas celej doby liečby. Napriek tomu, že táto metóda je populárna kvôli neviditeľným zátvorkám, technika ošetrenia je pomerne drahšia a čas potrebný na liečbu zvyčajne trvá 1 až 2 roky v závislosti od rozsahu požadovanej korekcie.

Nedávnym vývojom v oblasti ortodoncie je zavedenie Inman Aligner. Ide o špeciálnu formu závesov, ktorá kombinuje užitočnosť oboch produktov Invisalign a štandardných závesov. Inman Aligner je špeciálne navrhnutý tak, aby spĺňal pohodlie očakávanú pacientom. Ponúka bezproblémovú liečbu a je najlepšou metódou na únik nepohodlia spôsobeného neodstrániteľným párom závesov.

Inman Aligner vyzerá veľa ako neviditeľné priečky, ale má menej jasnosti ako Invisalign. Má kovový úchyt, ktorý je pripevnený k bočným stranám zarovnávača, rovnako ako v záchytke. Niektoré zarovnávače sa dodávajú s bielym lukom, ktorý sa mieša s farbou zubov.

Hoci Inman Aligner je považovaný za pomerne nové zariadenie, bol prvýkrát predstavený na začiatku roka 2000. Od tohto obdobia spotrebič prešiel významným zlepšením a pacienti vykazujú vynikajúce výsledky. Technika Inman Aligner poskytuje pružnú liečebnú modalitu. To je hlavný dôvod pre jeho okamžitú popularitu v posledných niekoľkých rokoch. Zoradenie je možné odstrániť vždy, keď pacient cíti. Pre rýchle výsledky by sa však nemalo odstraňovať dlhšie. Táto funkcia sa ukáže ako pomerne užitočná u mnohých pacientov, pretože ju môžu ochrániť pri jedle. To uľahčuje lepšiu ústnu hygienu, menšie požiadavky na čistenie a údržbu.

Inman Aligner je najvhodnejší pre nesprávne zarovnané čelné zuby. Táto technika sa ukázala ako jedna z najrýchlejších a najlacnejších spôsobov narovnania zubov, ktoré sú dnes k dispozícii. Zaoberá sa priemerným nesúladom v období 4 až 5 mesiacov. napriek tomu sa obdobie môže líšiť v závislosti od úrovne problému.

stomatologicke potreby