Výhody použitia podpovrchového inžinierskeho inžinierstva SUE s konštrukciou potrubia

Subsurface utility engineering (SUE) je veľmi pokročilá metóda používaná na lokalizáciu pozícií inštalovaných potrubí. Metódy SUE poskytujú presné informácie, ktoré pomáhajú dodávateľom potrubia minimalizovať oneskorenia projektov a znižovať pracovné úrazy. V deväťdesiatych rokoch bola podzemná inžinierska činnosť SUE využívaná hlavne americkou federálnou správou diaľnic na projektovanie diaľnic. Dnes sa stala neoceniteľným nástrojom pre americkú armádu, FAA, ministerstvo dopravy a konštrukčné spoločnosti pre plynovody. Medzi bežné typy nástrojov patrí radiačný priepust (GPR), polohovateľné radlice a sondy a systémy lokalizácie potrubia a káblov. Keďže metódy SUE sú neinvazívne, tieto metódy sa rýchlo dostanú do popredia ako vybraná technológia pre projekty súvisiace s obnovou životného prostredia.

Podzemní dodávatelia inžinierskeho priemyslu musia pracovať v súlade s inžinierskymi spoločnosťami. SUE dodávatelia používajú podpovrchové geofyzikálne zariadenie na určenie, či hĺbka a pozícia existujúcich podpovrchových zariadení. Keď už predtým nainštalované nástroje ovplyvňujú navrhovaný dizajn, spoločnosti SUE musia vykonať ďalšie skúmanie s využitím geofyzikálnych metód, ako je radenie pod zemou a podzemné zobrazovanie. Zozbierané údaje spolu s plánovacími listami sú rozdelené medzi dodávateľmi a verejnoprospešnými spoločnosťami. Jeden z nich používa na analýzu možného konfliktu plánov konštrukcie a užitočná poloha je výbuch vzduchu / vákua. Táto metóda pomáha určiť, či je potrebné premiestnenie nástroja alebo či modifikácie vyžadujú zmenu. Ak sa to považuje za nevyhnutné, dodávatelia SUE navrhujú schvaľovacie plány na schválenie od vlastníkov projektov a projektantov ciest. Projektová inžinierska činnosť zahŕňa mnoho aspektov vrátane: projektovania a koordinácie úžitkových predmetov; 3D podzemné zobrazovanie; GPS prieskumy; geografické informačné systémy (GIS); a radarom, ktorý preniká do zeme. Kombinované metódy poskytujú 3D mapu existujúcich užitočných potrubí, z ktorých je možné vytvoriť plány. SUE dodávatelia začnú proces zhromažďovaním užitočných záznamov a vytváraním kompozitného výkresu zo získaných informácií. Ďalším aspektom fázy návrhu je návšteva staveniska na vykonanie topografického prieskumu a nájdenie povrchových prvkov ako sú záchytné misky a kanalizačné šachty.

Podpovrchová inžinierska činnosť je nevyhnutná na identifikáciu existujúcich podzemných potrubí a na klasifikáciu zariadení. SUE dodávatelia môžu znížiť riziko oneskorení a zranení na pracovisku tým, že určia pozíciu, hĺbku, stav a veľkosť existujúcich potrubí.SUE si vyžaduje spoluprácu medzi vlastníkmi projektov, verejnoprospešnými spoločnosťami, dodávateľmi potrubí a inžiniermi. Zapojenie do otvorenej výmeny informácií urýchľuje pokrok a zabezpečuje bezpečnejšie pracovisko. Podpodzemná inžinierska činnosť SUE je výhodná pre podniky verejnej služby, obce a súkromné ​​podniky. Okrem zlepšenia bezpečnosti stavieb tieto metódy preukázali zníženie nákladov na projekt a sú zodpovedné za záchranu daňových poplatníkov milióny dolárov pri výstavbe diaľnic a opravách ciest.

striekanie strechy

Vital aspekty riadenia stavebných zariadení 23.04.2019
Stavebné odhadovanie softvéru - mýtus alebo realita? 23.04.2019
Zoznámte sa s funkciami a výhodami výťahových zariadení Presto 23.04.2019
Stavebné odhadovanie práce pomocou subdodávateľa Paušálna suma Citácia 23.04.2019
Retail Display Osvetlenie LED pásy sú fantastickou možnosťou 23.04.2019
Pánske zlaté snubné prstene 23.04.2019
Kontrolný zoznam pre výber svadobných kruhov pre ženy 23.04.2019
Invisalign - Rovné zuby cez štýlové ošetrenie 23.04.2019
Invisalign - korektné korigovanie zubov diskrétne 23.04.2019
Investujte do vášho vzácneho úsmevu hneď! 23.04.2019
InstantBright Recenzia - Ako to funguje? 23.04.2019
Instantné zubné implantáty alebo okamžité zaťaženie zubných implantátov 23.04.2019
Inlay a Onlay - viac ako len kozmetická stomatológia 23.04.2019
Ako si vybrať vlastné svadobné prstene 23.04.2019
Zložky zubnej pasty na bielenie zubov 23.04.2019
Informácie o zubných dynoch 23.04.2019
Riadenie rizík peny RG22 23.04.2019
Preskočiť ceny za prenájom 23.04.2019
Výhody použitia podpovrchového inžinierskeho inžinierstva SUE s konštrukciou potrubia 23.04.2019
Inman Aligner - novšia a rýchlejšia alternatíva k priečkam 23.04.2019